"Zrozumieć psa, to zrozumieć jak pies rozumie nas."

Krzysztof Skorupski, parafraza


Anna Kursicka - tel.kom. 668 361 225; e-mail:ania@czterylapyszkola.pl

O NAS

NASZ OŚRODEK

Nasza szkoła to profesjonalnie przygotowany do pracy z psami i ich właścicielami ośrodek. Zajęcia odbywają się na ogrodzonym, podzielonym na trzy sektory terenie, dzięki czemu podczas szkoleń opiekunowie mogą w pełni skupić się na nauce, bez konieczności martwienia się o bezpieczeństwo swoich psów.

Podział na sektory pozwala również na rozsądne rozwiązywanie problemów mniej socjalnych psów, które boją się kontaktu z innymi przedstawicielami swojego gatunku lub z innych powodów nie potrafią prawidłowo funkcjonować w grupie psów.

Ośrodek mieści się w Poznaniu Antoninku w pełnych uroku lasach, na terenie strzelnicy myśliwskiej. Usytuowanie szkoły w takim miejscu daje nam niezwykłe możliwości przyzwyczajania psów do strzałów, które dla wielu czworonogów są dużym życiowym problemem.

W trakcie zajęć właściciele wraz ze swymi podopiecznymi realizują różnego rodzaju zadania umożliwiające stopniowe i jak najmniej stresogenne przystosowanie się do huków, dzięki czemu Sylwester nie jest już potwornym utrapieniem w życiu rodziny.

W razie aury niesprzyjającej przeprowadzaniu zajęć na dworze kontynuujemy pracę w hali. Teren ośrodka jest oświetlony, więc nie ogranicza nas wcześnie zapadający w okresie jesienno-zimowym mrok. Podczas upalnych, letnich dni ulgę przynoszą zacieniające plac szkoleniowy drzewa.

Do dyspozycji kursantów jest również biuro, w którym można napić się gorącej herbaty, kawy, posiedzieć, odpocząć lub porozmawiać z innymi ludźmi zarażonymi podobną do naszej pasją.

Oprócz przestrzeni do ćwiczeń część ośrodka zajmuje tzw. wzbogacone środowisko służące do rozwijania psiej odwagi, ciekawości, chęci eksplorowania nowych obszarów i poszerzania wachlarza swoich możliwości.