"Zrozumieć psa, to zrozumieć jak pies rozumie nas."

Krzysztof Skorupski, parafraza


Anna Kursicka - tel.kom. 668 361 225; e-mail:ania@czterylapyszkola.pl

O NAS

NASZ ZESPÓŁ

Nasz zespół tworzą ludzie w pełni zaangażowani w to co robią. Ludzie, którzy łączą doświadczenie z chęcią rozwoju. Ludzie, którzy nie spoczywają na laurach tylko z pasją poszerzają swoją wiedzę i umiejętności, tak aby jak najlepiej przekazywać właścicielom psów sposoby osiągania harmonii w relacjach z czterołapymi podopiecznymi. W naszych działaniach realizowanych w ramach ośrodka szkolenia psów nadrzędną ideą jest tworzenie doskonale rozumiejących się par/zespołów psio - ludzkich, które potrafią czerpać zadowolenie ze wspólnej egzystencji i którym radość sprawia dalsza praca nad doskonaleniem wzajemnych relacji i podnoszeniem swoich umiejętności.

Służymy pomocą w prawie każdej sprawie dotyczącej psów: szkolimy szczenięta i psy dorosłe, rozwiązujemy problemy behawioralne, zarażamy sportowymi pasjami, podpowiadamy jak wybrać odpowiedniego dla siebie psa, sugerujemy w jaki sposób zorganizować wspólne z psem życie, współpracujemy ze schroniskami i fundacjami zajmującymi się niechcianymi zwierzętami, przekazujemy dzieciom i młodzieży szkolnej wiedzę na temat postępowania z psami, pomagamy zrozumieć psa osobom starszym i niepełnosprawnym, na różnych pokazach dajemy możliwość zaobserwowania jak wiele można z psem i dzięki psu osiągnąć.

Cały czas staramy się popychać nawzajem do rozwoju, do poznawania nowej wiedzy, do ciągłej nauki, aby jak najlepiej móc pomagać właścicielom psów w budowaniu wspaniałej więzi z ich podopiecznymi.


ANIA KURSICKA

 • antropolog kulturowy, etnolog i wschodoznawca
 • instruktor szkolenia psów,
 • psycholog zwierzęcy,
 • instruktor jazdy konnej,
 • instruktor hipoterapii,
 • instruktor treibball
 • instruktor nose work (wg regulaminów Svenska Nose Work Klubben), członek-założyciel Nose Work Club Polska
 • założycielka i "głównodowodząca" ośrodka szkoleniowego Cztery Łapy oraz Centrum Kształcenia Kynologicznego - Kynologika
 • w szkole zajmuje się szkoleniem szczeniąt i psów dorosłych, rozwiązywaniem problemów behawioralnych, pracą z psami "trudnymi", przygotowaniem do egzaminów kynologicznych i wystaw, obedience, edukacją kynologiczną (poszerzaniem wiedzy na temat psów wśród dzieci i młodzieży), szkoleniem psów myśliwskich, nauką pracy węchowej oraz treibballem.

Psy towarzyszą jej od zawsze; w związku z tym już od najmłodszych lat mogła przyglądać się ich zachowaniom, charakterom, poznawała sposoby pracy z różnymi psami i to w jaki sposób najlepiej wykorzystywać ich wrodzone talenty w różnych obszarach życia.

Ukończyła studia na Wydziale Nauk o Zwierzętach na SGGW "Pies i jego rola w społeczeństwie", oraz Psychologię Zwierząt na SWPS w Poznaniu, a także wiele tematycznych kursów poświęconych różnym zagadnieniom dotyczących najlepszych przyjaciół człowieka. Pomna konieczności ciągłego rozwoju nadal stara się podnosić swoje kwalifikacje, aby jak najlepiej rozumieć najdrobniejsze niuanse psiej psychiki.

Profesjonalnym szkoleniem psów zajmuje się od 2004r.

Dysponuje wiedzą i praktyką pozwalającymi na rozwiązywanie problemów behawioralnych nawet bardzo "trudnych" psów oraz umiejętnościami szkoleniowymi, dzięki którym psy uczone pod jej okiem stają się doskonałymi towarzyszami życia. Zawsze kładzie nacisk na doprowadzenie do harmonijnego porozumienia pomiędzy opiekunami i psami i na wykorzystywanie naturalnych psich predyspozycji w codziennym współdziałaniu, które ma sprawiać radość zarówno ludziom, jak i ich czterołapym podopiecznym. Jej konikiem jest psia użytkowość, poszukiwanie dziedzin, w których codziennie można spożytkowywać pierwotne zdolności czworonogów.

Towarzyszą jej w życiu wilczarze irlandzkie i gończe polskie, a każdy z nich jest świetnie wyedukowanym i wspaniale, wielostronnie zsocjalizowanym, doskonale rozumiejącym swoją opiekunkę stworzeniem. Wszystkie jej psy są psami pracującymi. Każdy z nich sprawdza się w trochę innych dziedzinach i w tych kierunkach, które najbardziej mu pasują rozwijane są jego umiejętności.


PATRYCJA KAMIŃSKA

 

 

 • socjolog,
 • instruktor szkolenia psów,
 • instruktor fitness,
 • w szkole zajmuje się szkoleniem szczeniąt i psów dorosłych, rozwiązywaniem problemów behawioralnych, indywidualną pracą z psami, oraz zajęciami łączącymi poprawianie sprawności fizycznej właścicieli psów z ogólnym panowaniem nad swoim pupilem (fitness z psem).

Doświadczenie w pracy z psami nabierała przez lata zajmując się psami sprawiającymi problemy, psami, którym trzeba było szukać nowych domów. Dla pogłębiania wiedzy na temat praktycznego postępowania z psami ukończyła kurs instruktora szkolenia psów, aby zaś wiedzieć więcej na temat psiej psychiki i ogólne tematy kynologiczne studiowała na kierunku "Pies i jego rola w społeczeństwie" na Wydziale Nauk o Zwierzętach na SGGW.

Prowadząc hotel dla psów mogła codziennie obserwować najróżniejsze psie zachowania i analizować ich przyczyny, mogła też doprowadzać do perfekcji swoją umiejętność rozwiązywania problemów psychicznych podopiecznych.

Specjalizuje się w szukaniu rozwiązań, które pozwolą dopasować metody i styl pracy z danym psem do stylu życia jego właściciela, tak aby w oparciu o możliwości opiekuna i predyspozycje psa powstał harmonijnie funkcjonujący duet.

Jej psi towarzysze to mieszańce z dużą domieszką krwi ras północnych, bardzo pierwotne w swoich zachowaniach. Psy, które dzięki wyczuciu swojej pani świetnie potrafią przystosować się do wymogów cywilizacji.


MAŁGORZATA NOWAK

 

 

 • aerobiolog, geograf,
 • instruktor szkolenia psów,
 • instruktor rally-o
 • w szkole zajmuje się poradami żywieniowymi i nauką sztuczek

Pierwsze kroki związane z kształtowaniem psiej psychiki i relacji pomiędzy opiekunem i psem stawiała pod opieką Ani Kursickiej i... zaraziła się psią pasją. Zaczęła zgłębiać tematykę psią na różnych płaszczyznach. Studiowała na kierunku „Pies i jego rola w społeczeństwie” na Wydziale Nauk o Zwierzętach na SGGW, skończyła kurs zawodowy Instruktor szkolenia psów, przygotowuje się do roli sędziego kynologicznego i cały czas poszerza swoją wiedzę o funkcjonowaniu psiego umysłu i organizmu. Interesuje ją żywienie psów i to jak wpływa na psią psychikę i psie zachowania, a dzięki kompetentnej znajomości tej dziedziny może służyć pomocą w dobraniu odpowiedniej dla psa diety. Wieloletnie doświadczenie w uczeniu swoich psów różnych tricków umożliwia jej skutecznie pokazywać jak wspaniałą zabawą dla psa i jego właściciela może być nauka tzw. psich sztuczek, oraz jak te, wydawałoby się nieprzydatne umiejętności, można wykorzystywać w życiu codziennym.

Towarzyszą jej dwie niezwykle energiczne, zawsze chętne do pracy owczarki australijskie, których zapał do działania jest wykorzystywany na co dzień.


WERONIKA MACIEJEWSKA

 

 

 • zootechnik
 • instruktor jazdy konnej
 • instruktor agility
 • w szkole zajmuje się nauką agility, służy również pomocą w domowej opiece nad psami.

Szkoleniową przygodę z psami zaczynała w naszej szkole. Razem ze swoimi psami przeszła przez wszystkie stopnie nauki, po czym szukając własnej ścieżki rozwoju i wykorzystania możliwości swoich podopiecznych poświęciła się psim sportom i pasję tę cały czas konsekwentnie rozwija; udoskonala techniki pracy z własnymi psami ucząc się u najlepszych, europejskiej sławy zawodników i osiągając coraz większe sukcesy. Zdobytą na seminariach i obozach szkoleniowych, oraz poprzez własne doświadczenia wiedzę bardzo przystępnie przekazuje swoim kursantom zarażając ich energią i pomagając zdobyć umiejętności pozwalające nie tylko dobrze bawić się podczas wspólnych zajęć z psami, ale też umożliwiające stawanie się coraz lepszymi sportowymi przewodnikami własnych psów.

Weronika podchodzi do tematów kynologicznych bardzo poważnie, a dzięki temu, że doświadczenia z kynologią zaczęła nabierać w młodym wieku mogła tę tematykę uczynić elementem pogłębionej edukacji już na etapie studiów - zarówno pracę inżynierską, jak i magisterską oparła o zagadnienia dotyczące psów. Jej psimi towarzyszkami są tzw. Czekonosy czyli dwie suczki w barwach jesieni.