"Zrozumieć psa, to zrozumieć jak pies rozumie nas."

Krzysztof Skorupski, parafraza


Anna Kursicka - tel.kom. 668 361 225; e-mail:ania@czterylapyszkola.pl

O NAS

NASZE CELE

Jesteśmy świadomi ludzkich i psich ograniczeń, dlatego staramy się zawsze dopasować sposoby pracy do pary ludzko - psiej tak, aby każdy mógł się rozwijać wykorzystując w pełni swoje możliwości. Pokazujemy w jaki sposób stawać się coraz lepszym, odpowiedzialnym przewodnikiem swojego psa, jak go rozumieć, jak zaspokajać jego potrzeby i jak spożytkować jego atuty, jak doprowadzić do tego, by zwierzę było coraz bardziej oddane swojemu właścicielowi, jak stworzyć silną, opartą na zrozumieniu, szacunku i przyjaźni więź.

W pracy z psami "domowymi" - czyli takimi, które mają swoim rozsądnym zachowaniem cieszyć właścicieli pragnących mieć dobrze wychowanych czworonożnych przyjaciół - naszym celem jest zmienienie rozbrykanych łobuzów w "psy społeczne", umiejące żyć w "miejskiej dżungli". Dlatego z uporem i konsekwencją wdrażamy program doskonałego uspołecznienia psów wprowadzony przez American Kennel Club, w skrócie nazywany CGC (Canine Good Citizen - Pies Dobry Obywatel).

Jego założeniem jest osiągnięcie zwierzęcia zrównoważonego psychicznie, ufnego (lub obojętnego) wobec obcych ludzi, nieagresywnego wobec innych psów, odważnego i radosnego, umiejącego wykonywać polecenia swojego przewodnika - po prostu "Dobrego Psiego Obywatela", który bez problemów potrafi dostosować się do zasad życia społeczeństwa ludzkiego i podporządkować narzuconym przez człowieka normom zachowania.