EDUKACJA KYNOLOGICZNA

Szerzenie ogólnej wiedzy na temat postępowania z psem, tego jak zachowywać się w różnych sytuacjach, jak pies rozumie człowieka, jak prawidłowo odczytywać psie zachowania, a także jak odpowiednio dbać o potrzeby psa jest konieczne zarówno dla bezpiecznego obchodzenia się z czworonogami, jak i dla zachowania dobrostanu naszych psich przyjaciół. Prowadzimy prelekcje i pokazy w szkołach, przedszkolach i podczas różnego rodzaju imprez masowych, dzięki którym wzrasta poziom wiedzy kynologicznej i podstawowa znajomość zagadnień związanych z psami.

Opowiadamy o tym jak bezpiecznie zachowywać się wobec psów (swoich i obcych), co wolno, a czego nie wolno robić w kontaktach z psami, jak właściwie należy opiekować się swoimi podopiecznymi; pokazujemy co można osiągnąć w pracy z psami i tłumaczymy jak do tego dojść.

Naszym celem jest zminimalizowanie sytuacji, w których kontakt człowieka z psem kończy się zachowaniami niebezpiecznymi dla człowieka, ale chodzi nam też o to, by ludzie bardziej świadomie podchodzili do wychowywania swoich pupili i do sprawowania nad nimi pieczy.

Jeśli chcecie Państwo zobaczyć nas w akcji - czekamy na zaproszenia.

Anna Kursicka
ania@czterylapyszkola.pl