"Zrozumieć psa, to zrozumieć jak pies rozumie nas."

Krzysztof Skorupski, parafraza


Zapraszamy do kontaktu i na nasz profil fb.  • bez ograniczeń wiekowych
  • 4 spotkania, pojedyncze zajęcia trwają 1h
  • zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w weekendy
  • lekcje w ośrodku szkoleniowym i w terenie
  • maksymalnie 4 psy w grupie
  • cena: 300zł

Współczesny świat często wymaga od psów poruszania się na smyczy. Dla wielu psów nie jest to łatwe zadanie. Czują się ograniczone, sfrustrowane, zestresowane, zagrożone. Efektem tego jest sytuacja, w której chodzenie z psem przypiętym do smyczy staje się bardzo trudnym zadaniem dla właściciela, ponieważ... pies ciągnie...

Umiejętność chodzenia na luźnej smyczy to podstawa długich, przyjemnych zarówno dla psa, jak i dla człowieka spacerów. Przemieszczanie się na ograniczonej smyczą przestrzeni bez szarpania, bez napinania linki wymaga nauki. Nauki psa – tego, że bardziej komfortowo jest gdy smycz nie jest naprężona i opłaca się tego pilnować, a także przekonania go, że opiekun przejmuje kontrolę nad sytuacją spacerową. I nauki człowieka – obserwowania swojego czworonoga, właściwego reagowania na jego zachowania i emocje, dawania psu wsparcia w trudnych momentach, brania na siebie odpowiedzialności za psie poczucie bezpieczeństwa, budowania zaufania.
Niełatwe zadanie…
Zadanie możliwe do zrealizowania…

Na naszym kursie przekazujemy wiedzę na temat tego jak osiągnąć cudowny cel, czyli spacer, który jest przyjemnością dla obu „końców smyczy”. Analizujemy powody napinania linki przez psa, omawiamy różne metody podejścia do problemu, oraz wprowadzamy ćwiczenia umożliwiające naukę codziennego, wygodnego wędrowania z psim przyjacielem u boku.

Marcelina Cegielska-Reiter
tel. 730 242 414
marcelina.szkolenia@gmail.com