"Zrozumieć psa, to zrozumieć jak pies rozumie nas."

Krzysztof Skorupski, parafraza


Anna Kursicka - tel.kom. 668 361 225; e-mail:ania@czterylapyszkola.pl  • zajęcia indywidualne
  • zajęcia odbywają się w piątki
  • jedno spotkanie trwa półtorej godziny
  • cena - 100zł

Na konkursach piękności jakimi są wystawy psów uroda zwierzęcia to nie wszystko - trzeba ją jeszcze umiejętnie wyeksponować. Wytrawni handlerzy prezentując psa rasowego potrafią uwydatnić jego najlepsze strony, a ewentualne wady zatuszować.

Podczas naszych zajęć przyszli lub początkujący wystawcy mogą się dowiedzieć w jaki sposób należy pokazać psa na ringu wystawowym - jak powinna być trzymana głowa, jak ustawić wszystkie cztery łapy, jak uwydatnić front, co zrobić by grzbiet był wzorcowy, co robić z ogonem, wreszcie jak spowodować by pies sprawiał wrażenie "zwartego i gotowego do akcji", oraz w jaki sposób najlepiej zaprezentować ruch zwierzęcia.

Przekazujemy również niezbędne wiadomości dotyczące samych pokazów - szczegółowe informacje o tym jak należy zachowywać się na wystawach, jak postępować, żeby nie zagubić się w trudnym (na początku) świecie "wielkiej kynologii", co oznaczają różne, zagadkowe sformułowania i skróty (CACIB, CWC, NPwR, BIS itp...), co zabrać ze sobą na wystawę, a także jak dopasować strój do rasy własnego psa oraz jak przygotować zwierzę psychicznie i fizycznie do pokazu, by wypaść jak najlepiej wśród wielu pięknych konkurentów.

Artykuł pt. Wydobyć piękno - czyli kilka słów o wystawach...