"Zrozumieć psa, to zrozumieć jak pies rozumie nas."

Krzysztof Skorupski, parafraza


Anna Kursicka - tel.kom. 668 361 225; e-mail:ania@czterylapyszkola.pl  • zajęcia indywidualne
  • zajęcia odbywają się w piątki
  • jedno spotkanie trwa pół godziny
  • cena – 30zł

Treibball jest jednym z psich sportów. Polega na przepychaniu przez psa wielkich piłek pod dyktando opiekuna (stąd polska nazwa - pasienie piłek). Jest to wspaniała, wspólna aktywność dająca ogromną satysfakcję z opanowywania nowych umiejętności. Dzięki ciekawym zadaniom pasienie piłek nigdy się psu nie nudzi, a nieograniczone możliwości wymyślania kolejnych wariantów ćwiczeń dają szansę rozwijania psiego umysłu przez całe życie naszego zwierzaka.

Treibball pomaga w tworzeniu silnej więzi pomiędzy człowiekiem i psem, na bazie której człowiek może wymagać od psa wykonywania czasem bardzo trudnych komend, a pies chętnie, dokładnie i z widoczną radością je wypełnia. Jest to zajęcie, które uczy lepszej współpracy pomiędzy człowiekiem i psem, zwiększa kontrolę nad pupilem na duże odległości, "zmusza" psa do rozwijania inteligencji i panowania nad sobą.

Treibball to sport, a więc można, wraz ze swoim psem, brać udział w turniejach, konkurować z innymi parami ludzko-psimi, zdobywać kolejne stopnie wtajemniczenia i świetnie bawić się pomiędzy ludźmi ogarniętymi tą samą pasją co my.
Jeśli macie Państwo ochotę stworzyć ze swojego psa zawodnika radośnie i widowiskowo występującego u Waszego boku podczas konkursów - zapraszamy.